První kolo studentských prezidentských voleb

První kolo studentských prezidentských voleb

V letošním roce se díky iniciativě studentů třídy 2.AB i naše škola zúčastnila ...

 

V letošním roce se díky iniciativě studentů třídy 2.AB i naše škola zúčastnila studentských prezidentských voleb, které organizuje vzdělávací program Jeden svět na školách, za kterým stojí hnutí Člověk v tísni.

Ve dnech 12. a 13. prosince mělo všech 135 právoplatných voličů naší školy možnost vyzkoušet si volby "nanečisto", které se ve všech náležitostech shodují s volbami skutečnými. Celkově se v České republice prvního kola voleb zúčastnili voliči z necelých čtyř set středních škol a s výsledkem 33,59 % zvítězil prezidentský kandidát Jiří Drahoš.

Na SZeŠ se na prvních třech příčkách umístili: Miloš Zeman (23 hlasů), Jiří Drahoš (21 hlasů) a Marek Hilšer (17 hlasů). K urně přišlo v průběhu dvou dnů celkem 95 studentů, volební účast byla tedy přibližně necelých 71 %. V případě, že se bude konat druhé kolo prezidentských voleb, uskuteční se i druhé kolo voleb studentských, a to ve dnech 16. a 17. ledna.

Více o studentských volbách se dočtete zde: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby

 

První kolo studentských prezidentských voleb