Nová hostitelská rodina pro Nammon z Thajska

19. 11. 2018

 

Organizace AFS Mezikulturní programy, o.p.s. hledá novou hostitelskou rodinu pro zahraniční studentku Nichaboon z Thajska.

Nichaboon, alias Nammon žije již od konce srpna 2018 v České republice, v Žatci. Protože jí ale její současná host. rodina nemůže již dále hostit, hledáme pro ní novou hostitelskou rodinu. Nammon je 16 let, své nové prostředí již zná, snaží se naučit česky.

Studentka přijela do ČR počátkem tohoto školního roku, její pobyt trvá do konce června 2019. Její hoštění je možné od listopadu 2018, záleží na domluvě.

Hostitelská rodina nezištně poskytuje studentovi zázemí své rodiny, tzn. ubytování (student nemusí mít vlastní pokoj) a stravu (včetně obědů ve škole) a přijímá studenta jako člena své rodiny. 

Většina studentů přijíždí do ČR na jeden školní rok. Do České republiky přicházejí s touhou po poznání nové kultury, měli by se zde naučit česky, něco o české kultuře a lidech a stanou se novým členem své hostitelské rodiny. Host. rodina naopak získává hoštěním nového syna či dceru, spoustu nových zážitků a zkušeností, poznání jiné kultury a mnoho dalšího.

Zkušenost hostitelských rodin:

Ze zkušeností hostitelských rodin vyplývá, že přítomnost zahraničního studenta přináší nové zážitky, nové zkušenosti a informace o zvycích a tradicích v jiných zemích a v neposlední řadě napomáhá i odbourávání jazykových bariér. Hoštění studenta je přínosem nejen pro rodiče, kteří mají šanci nahlédnout chování svých dětí z jiného úhlu pohledu, ale i pro děti, které zpravidla zlepší své sociální schopnosti a vnímavost k jiným kulturám a odlišnostem obecně.

Pokud máte zájem stát se hostitelskou rodinou zahraničního studenta, napište prosím koordinátorce hostitelského programu, Monice Janovské na email monika.janovska@afs.org nebo volejte na tlf. 602 334 427.

 Nammon.png