Celostátní soutěž žáků oboru Agropodnikání

Celostátní soutěž žáků oboru Agropodnikání
05. 04. 2019
Ve dnech 4. a 5. dubna reprezentoval Bronislav Vávra (4.A) naši školu ...


Ve dnech 4. a 5. dubna reprezentoval Bronislav Vávra (4.A) naši školu na Celostátní soutěži žáků oboru Agropodnikání, kterou letos pořádala Střední škola zemědělská a zahradnická v Olomouci. Žáci 4. ročníků soutěžili jako každý rok ve čtyřech hlavních oblastech: Chov zvířat, Pěstování rostlin, Ekonomika a Mechanizace. Každá z oblastí má praktickou a teoretickou část. Další částí soutěže je jízda zručnosti traktorem s přívěsem. Náš reprezentant si vedl velice dobře, v teoretické části byl dokonce čtvrtý nejlepší, bohužel nedodržení časového limitu při jízdě zručnosti způsobilo, že ztratil naději na dobré umístění. Vítězství 21. ročníku soutěže nakonec vybojoval Vojtěch Hunal ze Střední zemědělské školy Tábor, která tak bude podle pravidel mít tu čest pořádat soutěž v příštím roce.

Zatímco žáci soutěžili, navštívili doprovázející pedagogové Jezdecký Klub Derby Bohuňovice. Po prohlídce farmy jim byla při krásné hudbě předvedena koňská čtverylka. Dalším cílem exkurze bylo Centrum pro ekologické vzdělávání Sluňákov v Horce nad Moravou. Odpolední výlet byl ukončen prohlídkou malého pivovaru Chomout v Chomoutově spojenou s bohatou ochutnávkou.

 

Celostátní soutěž žáků oboru Agropodnikání