Výuka Chmelařství na naší škole

Výuka Chmelařství na naší škole
21. 04. 2023

Již před několika lety začala spolupráce naší školy a odborníky ...


Již před několika lety začala spolupráce naší školy a odborníky s praxe při výuce chmelařství. Tuto spolupráci sice přerušil covid, v loňském roce však byla obnovena a pokračovala i v letošním roce. Mezi studenty oboru Agropodnikání zavítal Ing. Vladimír Nesvadba, PhD. z Chmelařského institutu v Žatci, který jim představil sortiment odrůd chmele a ve stručnosti jim také vysvětlil rozmnožování a šlechtění chmele. S agrotechnikou chmele studenty seznámil Ing. Radek Gregor z Družstva Agrochmel Kněževes. V tomto podniku již v září studenti absolvovali exkurzi a měli možnost vidět sklizeň chmele, jeho balení, sušení a označování. Celý blok chmelařství zakončil Mgr. Zdeněk Rosa MBA, předseda Chmelařství, družstva Žatec a předseda představenstva obchodní organizace Bohemia Hop, a.s., Žatec, který studentům představil cesty našeho chmele po světě a zajímavá piva, v nichž se náš český chmel objevuje, a kterým dodává tu správnou chuť. Nechyběla ani ukázka chmelových hlávek, a zpracovaného chmele – granulí a extraktu.

 

Výuka Chmelařství na naší škole