Výuka Chmelařství na naší škole

Výuka Chmelařství na naší škole
17. 04. 2024

Již několikátý rok spolupracuje naše škola při výuce tématu chmelařství v oboru Agropodnikání s odborníky z praxe a s podniky z našeho regionu, kteří se zabývají pěstování chmele. Pravidelně vypomáhají studenti při zapichování chmelovodičů a zavádění chmele např. v podniku Rakochmel Kolešovice. Začátkem září absolvují studenti exkurzi na sklizeň chmele, jeho balení, sušení a označování v podniku Družstvo Agrochmel Kněževes. Mezi studenty obvykle v únoru pravidelně zavítá Ing. Vladimír Nesvadba, PhD. z Chmelařského institutu v Žatci, který jim představuje sortiment odrůd chmele a ve stručnosti jim také vysvětluje rozmnožování a šlechtění chmele. S agrotechnikou chmele pak studenty seznamuje Ing. Radek Gregor z Družstva Agrochmel Kněževes. Celý blok chmelařství zakončuje Mgr. Zdeněk Rosa MBA, předseda Chmelařství, družstva Žatec a předseda představenstva obchodní organizace Bohemia Hop, a.s., Žatec, který studentům představuje cesty našeho chmele po světě a zajímavá piva, v nichž se náš český chmel objevuje, a kterým dodává tu správnou chuť. Nechybí ani ukázka chmelových hlávek, a zpracovaného chmele – granulí a extraktu.

 

Výuka Chmelařství na naší škole